מה זה יחסי ציבור?

יחסי ציבור הוא מושג שמאז ומתמיד היה מוכר לרבים ובשנים האחרונות מאז נכנסו לפעולה מאסיבית הרשתות החברתיות , המודעות והחשיבות לסינגריה בין התחומים גברה!

פעילויות יחסי ציבור עובדות בכפיפה עם שיתופי פעולה אסטרטגיים, שילוב של מאמצים שיווקים המעניקים כח נוסף לגופים שחוברים יחד. בעלי העסקים ואנשי המקצועות החופשיים שעובדים בצורה עצמאית. העיתונות, האינטרנט והמדיות השונות מייצרים ביחד השפעה משמעותית כאשר הם חוברים ביחד עבור הצלחה של עסק/מותג/חברה מסויימים.

הציבור, קהל היעד הרלוונטי מוצף במסרים. ולכן צמא לביקורות אמינות וסולד מפרסומים המופיעים בפלטפורמות השונות, תשומת הלב הראשונית נמשכת למילה הכתובה, למוביל דעה, לשם, לאוטוריטה, לחיבור עם דמות שאמונה עליו.

אם עדיין לא ברור העניין , המאמר הבא נכתב עבורכם.

וואלה

יחסי ציבור – האם כל עסק צריך את זה?

רבים שואלים האם פעילות של יחסי ציבור מתאימה לכלל העסקים? למעשה, ניתן לענות על שאלה זו גם בנוגע לפרסום – האם כל עסק זקוק לפעילות שיווקית או פרסומית? התחרות הגדולה בתחומים השונים מחייבת את בעלי העסקים לפעול על מנת להיחשף ללקוחות חדשים ולשמר את הלקוחות הקיימים. פעילות יחסי ציבור, בשונה מפעילות שיווקית, מטרתה לשלב את שם המותג בתוכן הענייני שמופיע בפלטפורמות השונות.

תפקידם של אנשי יחסי ציבור, הוא קודם כל להיות בעלי ראייה שיווקית, סקרנים ומודעים מה קוה בסביבת הלקוח שלהם,   לעורר כמה שיותר עניין ואזכורים חיוביים של המותג בפני קהל לקוחות פוטנציאלי שעתיד לרכוש או להשתמש בשירותי העסק. כמו כן, פעילות התקשורת  ויחסי ציבור צריכה להיות מתוכננת על פי אסטרטגיה  בכדי למנוע הטרדה או הטעיה של הגולשים/קוראים/מאזינים.

איש התקשורת כבר לא אחראי היום רק על יחסי ציבור או רק על ההודעה לעיתונות והעברתה במייל או בווטאפ לכתבים. אלא על יצירת התוכן בכלל  עבור כל הגורמים המהווים מקור כח לחשיפת העסק/המותג/החברה/הבעלים/ההנהלה הבכירה.  ייזום הרעיונות ברמה הקריאטיבית,  יצירת הקשר אל מול העורכים בעיתונים ובפלטפורמות הפרסומיות השונות.  כמו כן, פעילות תקשורתית ברשת האינטרנט , ברשתות חברתיות פייסבוק אינסטגרם, פינטרס ובסושיאל.  כאשר את תוצאותיה ניתן לאמוד באמצעות פרסומים בפורטלים הייעודיים והבלוגים הרלוונטיים למוצרים.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>