מה זה יחסי ציבור?

יחסי ציבור הוא מושג שמאז ומתמיד היה מוכר לרבים ובשנים האחרונות המודעות והחשיבות של פעילויות יחסי ציבור גברו בקרב בעלי העסקים ואנשי המקצועות החופשיים שעובדים בצורה עצמאית. העיתונות, האינטרנט והמדיות השונות שהציבור צורך במהלך היום בעלות כוח משמעותי במיוחד שעשוי להשפיע במיוחד על הצלחתם של עסקים. הציבור, אשר צמא לביקורות אמינות וסולד מהפרסומים המופיעים בפלטפורמות השונות, נוהג להקשיב לכתבים מובילים בתחומם וללכת על פי המלצותיהם. במידה ושאלתם את עצמכם, מה זה יחסי ציבור, המאמר הבא נכתב עבורכם.

וואלה

יחסי ציבור – האם כל עסק צריך את זה?

רבים שואלים האם פעילות של יחסי ציבור מתאימה לכלל העסקים? למעשה, ניתן לענות על שאלה זו גם בנוגע לפרסום – האם כל עסק זקוק לפעילות שיווקית או פרסומית? התחרות הגדולה בתחומים השונים מחייבת את בעלי העסקים לפעול על מנת להיחשף ללקוחות חדשים ולשמר את הלקוחות הקיימים. פעילות יחסי ציבור, בשונה מפעילות שיווקית, מטרתה לשלב את שם המותג בתוכן הענייני שמופיע בפלטפורמות השונות.

תפקידם של אנשי יחסי ציבור הוא לעורר כמה שיותר עניין ואזכורים חיוביים של המותג בפני קהל לקוחות פוטנציאלי שעתיד לרכוש או להשתמש בשירותי העסק. כמו כן, פעילות יחסי ציבור צריכה להיות מתוכננת על פי אסטרטגיה של יחסי ציבור בכדי למנוע הטרדה או הטעיה של הגולשים או פעילות שתעורר חשד בקרב הגולשים.

איש יחסי ציבור אחראי על ההודעה לעיתונות, יצירת התוכן הענייני עבור הכותבים והקשר אל מול העורכים בעיתונים ובפלטפורמות הפרסומיות השונות. כמו כן, פעילות יחסי ציבור חשובה גם ברשת האינטרנט כאשר את תוצאותיה ניתן לאמוד באמצעות פרסומים בפורטלים הייעודיים והבלוגים הרלוונטיים למוצרים.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>