יחסי ציבור צרכנות

בשוק הקמעונאי ובנושא הצרכנות קיימת רגישות רבה של הציבור לגבי המחירים השונים שדורשות החברות המספקות את המוצרים. בשל המצב הכלכלי של מרבית האוכלוסייה בישראל, במדיות השונות נוהגים להכפיש את שמם של החברות אשר דורשות מחירים יקרים וכתוצאה מכך חברות רבות נקלעות למשברים תקשורתיים ומקבלות תדמית שלילית בקרב הציבור. פעילות יחסי ציבור צרכנות מטרתה להציג בצורה נכונה את הדברים בפני הכתבים והעורכים וליצור תדמית חיובית בהקשר לאיכות המוצר, המחירים, הסיפור מסביב למוצר, התרומה לקהילה ונושאים נוספים שיובילו למוניטין חיובי.

בכמה מילים – מה תפקידם של יחסי ציבור צרכנות?

ניתן לחלק את עבודתם של אנשי יחסי הציבור למספר גורמים:

 • הודעות לעיתונות ויצירת ספינים תקשורתיים.
  באמצעות עריכה והצגה של סיפור ענייני בפני הכתבים, העורכים או אנשי הצוות הרלוונטיים אנשי הציבור משלבים בתוכן המקצועי את שמות המותגים.
 • שיתופי פעולה.
  אחד מהתפקידים החשובים ביותר בפעילות יחסי הציבור הוא עריכת שיתופי הפעולה בין עסקים שונים ובין כתבים ועורכים לבין בעלי העסק. כמו כן, הזמנת ידוענים ואנשים רלוונטיים שעשויים לתרום למודעות כלפי המותג.
 • מיתוג.
  באמצעות פעילות יחסי ציבור צרכנות ניתן לחזק את שם המותג ולגרום למיתוג ומיצוב גבוהה ביחס למוצרים המתחרים. המיתוג מסייע ומעניק אמינות כלפי המוצר בקרב הציבור שצורך את המוצרים.
 • ניהול משברים.
  תפקידם של אנשי יחסי ציבור הוא להשתיק ולעדן את המשברים התקשורתיים אשר עסקים מדי פעם נקלעים אליהם כתוצאה מתגליות שונות, התנהלות כושלת או יחס מכפיר כלפי עובדים.

תוכנית חיסכון מנחם הורביץ- צחי שופט במבחן השניצל

היתרון הגדול של פעילות יחסי הציבור על פני הפרסום

תוכן אשר מוצג בכתבות הענייניות אשר מפרסמים הכתבים הוא תוכן אמין יותר על פיו בוחרים הגולשים לבצע את הקניות ומבצעים את החלטותיהם. הגולשים וקוראי המגזינים וצופי התוכניות, סולדים מפרסומות אשר מוצגות בפניהם בכל מדיה אפשרית ומחפשים המלצות אמינות מכותבים אחריהם עוקבים.

פעילות יחסי הציבור שמה דגש על אזכור המוצרים השונים בתוכן הענייני, דבר שמקנה אמינות וכתיבה אורגנית כלפי המוצר אשר עשויה לחזק את המוניטין של המוצר בפני הקוראים.

אנו מזמינות אתכם לפנות אלינו באמצעות אתר האינטרנט או הטלפון ולקבוע פגישת ייעוץ בה נציג בפניכם את תוכניות העבודה והאסטרטגיה שלנו לפעילות יחסי הציבור.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>