יחסי ציבור למסעדות

מדי שנה נפתחות אלפי מסעדות ברחבי מדינת ישראל כאשר אחוז גבוהה במיוחד מאותן המסעדות נסגרות כבר בשנתיים הראשונות. התחרות הגדולה בתחום המסעדנות מחייבת כל בעל מסעדה לפעול במטרה להיחשף בפני הציבור. בתחום המסעדנות, רבים נוטים לבקר במסעדות לאחר המלצות אשר קראו ברחבי הרשת, בעיתונים, בטלוויזיה או באחת המדיות השונות. יחסי ציבור למסעדות מומלץ במיוחד בפתיחת המסעדה ועשוי להשפיע בצורה משמעותית על עתידה של המסעדה.

הקשר בין יחסי ציבור למסעדות

על מנת להמחיש עבורכם את הצורך ביחסי ציבור עבור המסעדות, נסו להיזכר מתי בפעם האחרונה הגעתם למסעדה חדשה. מרבית המסעדות אינן תלויות דווקא בפרסום אלא בנויות מקהל לקוחות נאמן אשר ממליץ על המסעדות השונות.

ברשת האינטרנט קיימים עשרות אתרים אשר מדרגים את איכות המסעדות ומציינים את הביקורות והחוויות מביקור במסעדה. ישנם אתרים השייכים למבקרי מסעדות, בהם גולשים מדי יום עשרות אלפי גולשים במטרה לאתר את המסעדה המומלצת לחגיגת אירועים או אירוח עם בני המשפחה או החברה. תפקידם של אנשי יחסי ציבור הוא לדאוג לאזכורים חיוביים ולקשר בין אותם בלוגרים של אוכל, כתבים בתחום המסעדנות ומנהלי אתרים בתחום לבין המסעדה.

Black 86337

ספינים תקשורתיים, הודעות לעיתונות ואירועי פתיחה

מרבית העסקים בתחום המסעדנות נוהגים לערוך אירועי פתיחה ולחגוג את פתיחת המסעדה יחד עם לקוחות חדשים. על מנת להפוך את האירוע החגיגי של פתיחת המסעדה לתקשורתי ולמעשה לחשוף את המסעדה החדשה בפני קהל יעד רחב, נהוג להמליץ ידוענים, כתבים או מבקרי מסעדות להתארח באירועי הפתיחה או בשלבי ה"הרצה" של המסעדה, דבר שעשוי להוביל לכתבה במדורי האוכל בעיתונים ובאתרי האינטרנט השונים.

יצירת הסיפור ועניין העיתונאים והגורמים הרלוונטיים בכדי להוציא הודעות לעיתונות הוא רק מרכיב אחד מתפקידיה של חברת יחסי ציבור. בנוסף, עבודת יחסי הציבור עשויה להוביל לביקורות חיוביות ברשתות החברתיות ובאתרי האינטרנט השונים.

מסעדות רבות נתקלות במהלך השגרה במשברים תקשורתיים שנובעים מאירועים יוצאי דופן או כתוצאה משירות כושל, תפקידיה של חברת יחסי ציבור הוא לעדן את הפרסומים ולדאוג לפרסומים חיוביים נגדיים בכדי לחלץ את המסעדה מהמשבר התקשורתי.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>